Fizjoterapia Kraków - Cmmis - Prywatna Praktyka Lekarska

Przejdź do treści

| FIZJOTERAPIA

Zapraszam na kompleksową fizjoterapię

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z FIZJOTERAPII
JAK PODZIELIĆ FIZJOTERAPIĘ

masaż leczniczy,
fizykoterapię.
klimatoterapię,
kinezyterapię,
ergoterapię,
terapię manualną,
balneoterapię,
hydroterapię,

Mnogość nauk medycznych jest oszałamiająca i do tego dynamicznie ewoluuje. Jedną z nich jest zaliczająca się do grona rozwiązań, które często są wykorzystywane w leczeniu, profilaktyce czy też rehabilitacji. Działania te mają na celu wyleczenie bądź też niedopuszczenie do wytworzenia się symptomów choroby.

Dotyczy to jednakowo narządu ruchu, układu nerwowego bądź też narządów wewnętrznych. Warto zaznaczyć, że sama fizjoterapia od zwyczajnej gimnastyki różni się tym, że jest zazwyczaj ukierunkowana na określone schorzenia, jakie ma wyeliminować. Do tego zawsze odbywa się ona pod czujnym okiem osoby przeszkolonej w tej materii.
FIZJOTERAPIA W KONTEKŚCIE NAUKI
W kontekście tej nauki medycznej niezwykle ważną rolą jest umiejętne i starannie wykonywanie każdego ruchu. Jedynie postępując w ten sposób, możemy liczyć na to, że zagwarantuje to korzystny wpływ na stan pacjenta. Do tego nie doprowadzi to do zaistnienia jakiejkolwiek kontuzji.

Warto pamiętać, że fizjoterapia nie jest odrębnym bytem i tym samym najlepiej sprawdza się ona z udziałem innych technik. Tym samym najlepsze rezultaty można osiągnąć, łącząc ją z masażem leczniczym, farmakologią czy też innymi rozwiązaniami fizjoterapeutycznymi.

KIEDY JEST NAJLEPSZY MOMENT, ABY UDAĆ SIĘ DO FIZJOTERAPEUTY?

Chyba najczęstszym przypadkiem, kiedy to zgłaszamy się do wspomnianego specjalisty, są odczucia związane z bólem. Wśród nich można wymienić bóle mięśni czy też stawów. Mogą one nastąpić na skutek różnych zdarzeń losowych np. wypadku, sportowej kontuzji i tym podobnych sytuacji.

Jeszcze do niedawna w celu skorzystania z takiego rozwiązania jak usługi fizjoterapeuty musiała zachodzić konieczność istotnej przesłanki, która utrudniałaby nam normalne życie. Obecnie można skorzystać z pomocy fizjoterapeutycznej dla poprawy komfortu i nierzadko na zasadach profilaktyki. *źródło

GALERIA ZABIEGÓW FIZJOTERAPII
Chociaż z pozoru niepozorna jest bardzo skuteczna, poniżej kilka technik manualnych.
ZAREZERWUJ ZABIEG FIZJOTERAPII

Wykonane przez Studio Laguna 2015
Wróć do spisu treści